Airbase feat. Floria Ambra - Interfere (Dub Mix)

Google

joi, 7 mai 2009

Werder joaca cu Sahtior!Hamburg 2-3 Werder Bremen!

Mircea Lucescu si-a aflat adversara din finala Cupei UEFA. Werder Bremen a fost echipa care a reusit calificarea din semifinala 100% nemteasca, unde in ultimele 10 minute s-au inscris doua goluri.

Werder a reusit sa treaca de rivalii din Bundesliga, dupa 90 de minute de fotbal-stectacol. Hamburg reusise sa castige cu 1-0 in tur, insa echipa lui Martin Jol nu a mai reusit sa-i surprinda pe cei de la Werder decat la primul gol, cand Olic scapat singur cu portarul a a inscris printr-un lob de mare jucator. Diego a razbunat golul lui Olic si l-a executat pe portarul lui Hamburg printr-o super scarita. Pizzaro si Bauman au inscris apoi pentru Werder, care nu mai putea pierde califcarea. Olic le-a dat insa emotii printr-un gol cu capul, in minutul 85, insa avantajul golurilor din deplasare a decis califcarea. Werder merge pe 20 mai la Istanbul pentru a juca ultima finala a Cupei UEFA, in fata Sahtiorului lui Mircea Lucescu.