Airbase feat. Floria Ambra - Interfere (Dub Mix)

Google

joi, 7 mai 2009

Mircea Lucescu s-a calificat in finala Cupei UEFA: Sahtior 2-1 Dinamo Kiev!

Sahtior Donetk este in finala Cupei UEFA. Oamenii lui Lucescu au suferit teribil insa au reusit sa castige cu 2-1 in fata celor de la Dinamo Kiev si vor merge la Istanbul pe 20 mai, pentru a juca ultima finala de Cupa UEFA.

S-a spart ghinionul lui Mircea Lucescu. Dupa ce a fost eliminat de Sevilla acum doi ani, Sahtior razbuna golul lui Palop din ultimul minut si reuseste calificarea in finala Cupei UEFA, la capatul a 90 de minute de suferinta. Sahtior a deschis scorul in minutul 16, prin brazilianul Jadson, care l-a executat pe portarul lui Kiev, cu un sut napraznic din 14 metri, direct in vinclu. Bangoura a adus egalarea pentru echipa lui Tibi Ghioane in minutul 47, insa nu s-a mai ajuns la prelungiri. Ilsinho a facut 2-1 si a trimis pe Sahtior in ultima finala a Cupei UEFA.